• Home
  • News
  • News
  • Nou! Premiul Internațional Duke Of Edinburgh România la Mark Twain International School!
Nou! Premiul Internațional Duke Of Edinburgh România la Mark Twain International School!

Săptămâna aceasta, elevii noștri IB Diploma și antrenorii lor au avut privilegiul de a participa la prima lor prezentare a Premiului, la cerințele, beneficiile, tipurile de activități și proiectele acestuia, precum și criteriile de progres și rezultatele așteptate pentru întregul progres interesant și captivant.

Prezentarea a fost susținută elegant de doamna Carmen Dragomir, Coordonatorul Național pentru DofE România, și de două ambasadoare ale premiului, domnișoara Beatrice Podeanu și domnișoara Octavia Adam, ambele studente acum, cu toate cele 3 niveluri de program (bronz, argint și aur) ca experiență.  Mulțumim mult, DofE Romania!

Bravo, echipa Mark Twain IS!

#doferomania #worldready